HomeOffice-ba kényszerültünk. Keressük a kapcsolatot cégen belül és kívül. Tervekről, szerződésekről kellene beszélgetnünk. Elő a jó öreg Skype-pal. Nézzük mit tud!

 

Ez a cikk frissülni fog még, csak gyorsan összedobom a tapasztalatokat, aztán ahogyan gyűlik a tapasztalat, majd úgy bővítem, míg nem találok jobbat.

Szóval: első lépés, hogy telepíted a Skype-ot, elindítod, belépsz. Konferenciahívást szeretnénk tető alá hozni Valami ilyesmit látsz:

skype 01

 

 

A keresőmezőbe belekattitva és alatta a Csoportok opciót választjuk, s megjelennek azok a csoportok, melyekhez csatlakoztunk (vagy magunk, vagy hozzá adtak minket).

skype 02

 

 

Kiválasztod azt a csoportot, ahol a megbeszélés lesz.

skype 03

 

 

Megjelenik a csoport forgalma.

skype 04

 

 

Több funkciógombot is látunk:

  • alul a szöveges beviteli mezőben tudunk üzenetet írni,
  • a Hívás indításával kezdődik a konferenciahívás,
  • mellette a fej ikonnal újabb tagot tudunk a csoportba felvenni,
  • stb.

A csoport neve alatti első adat a csoport aktuális taglétszámát mutatja. Arra kattintva...

skype 06

.

 

.. a csoport beállításait találjuk. Az elsővel lehet URL hivatkozást adni a csoporthoz, a másodikkal ezt tudjuk vágólapra másolni.

skype 07b

 

 

Igen, jól sejted: ezzel a linkkel a csoport nyílttá válik. Azaz, akinek ez a link a birtokába kerül, az anonim módon be tud csatlakozni a megbeszélésbe. Szóval ésszel a funkcióval! Előnye, hogy ha olyat is bevonnál a tárgyalásba, akinek nincsen Skype-ja, de van internete és böngészője, ezt az URL-t elküldöd neki elektronikus levélben, s máris csatlakozhat az alábbi módon:

 

skype 09

 

 

Ha van Skype azonosítónk, akkor lehetőségünk van azzal belépni. Ha nincsen, akkor a Csatlakozás vendégként hivatkozásra kattintva adunk egy azonosítót (legjobb a saját nevünket, hogy a többi résztvevő tudja, hogy kik vagyunk)...

skype 09

.

 

.. és ezzel máris bent vagyunk a csoportban.

skype 09

 

 

Ha már rendelkezünk Skype azonosítóval és a böngészőnk ezt már tudja, akkor ilyesmi kép fogad minket az URL-en:

skype 09

... azaz választhatunk, hogy Skype-pal vagy böngészővel csatlakozunk-e.

 

 

Adminisztrátori oldalon az ilyen anonim vendégekkel óvatosan kell bánni. A fentebb már mutatott csoport beállításai közt a tagokat láthatjuk. A név fölé mozgatva a kurzort elérhetővé válik az eltávolítás opciója. Használjuk! Zártabb kooperációkra ne is adjunk lehetőséget a megosztásra, nyitottab esetekben időnként fürkésszük végig, és távolítsuk el az anonim / ismeretlen résztvevőket!

skype 09

 

 

Ezen a panelon lent egyéb fontos beállításokat is találunk.

skype 08

 

 

Konferenciabeszélgetést / kooperációt úgy kell kezdeményezünk, hogy a kamerára kattintunk.

skype 08

 

 Bekapcsol a kameránk. Csengessük meg a csoportot!

skype 08

 

 Bal felső sarokban látjuk, hogy hányan csatlakoztak...

skype 08

 

... és megjelennek a prtnerek képei.

skype 08

 

Célszerűen van egy levezető elnök, aki meghívja a többieket. Aki éppen nem beszél (pláne, ha nagy a háttérzaja), az jobb, ha kikapcsolja a saját mikrofonját. Kis ikon jelzi majd, hogy kiknek van éppen kikapcsolva a mikrofonja. Akik csak hanggal vagy csak chat ablakkal követnek minket, azok kameraképét természetesen nem fogjuk látni.

Lehetőségünk van képernyőnket megosztani. Ez akkor hasznos, ha egy tervet, dokumentumot, grafikont akarunk megmutatni (ez lesz a tárgyaló "projektor"-a). Lehet, hogy ezt a funkciógombot éppen máshol találod. De csak már élő videóhívás esetén érhető ez a lehetőség.

skype 08

 

Ha többmonitoros munkaállomásod van, akkor lehetőséged van kiválasztani azt, hogy melyik képernyőt osztod meg, s a Képernyő megosztása gombbal mehet is a móka.

skype 08

 

 

Mindezt a hívott így látja: megcsörgetés után több jelzést is kapunk. Beálltástól függ, hogy hangjelzést is kapsz-e. (A hívást kezdeményezőnek ezért érdemes a résztvevőket előre értesíteni, hogy mikor lesz a kooperáció, a meghívottak pedig nyissák meg az alkalmazást és lépjenek be a csoportba!)

skype 08

 

 

 

 

 

FOLYT KÖV...